Co daje przykrywanie basenu folią solarną?

Przykrycie basenu folią solarną zwiększa wychwytywanie energii słonecznej, zmniejsza odparowanie wody, zmniejsza zużycie środków chemicznych i zapewnia wiele innych korzyści.
 
 
 foliasolarna

foliasolarna1

Podnosi temperaturę wody w basenie do 8°C
Stosowanie przykryć z folii solarnej pozwala na maksymalne przedostawanie się promieni słonecznych do basenu i zatrzymanie ciepła wewnątrz.

Eliminuje parowanie wody do 98%
Dzięki przykrywaniu basenu folią solarną możliwe jest wyeliminowanie parowania wody do 98%, co znacząco zmniejsza zużycie wody i opłaty za nią, jak również chroni cenny zasób naturalny.

Zmniejsza zużycie środków chemicznych nawet do 30%
Przykrywanie basenu folią solarną zmniejsza zużycie środków chemicznych przez odparowanie nawet o 30%.

Zmniejsza zużycie energii o ponad 50%
Przykrycie basenu folią solarną eliminuje parowanie i znacząco zmniejsza wypromieniowywanie ciepła, co zmniejsza koszty ogrzewania basenu.

Zmniejsza zanieczyszczenia
Zanieczyszczenia takie jak liście, ziemia, owady oraz ptasie odchody nie tylko nie źle wyglądają w basenie, ale również zapewniają materiały odżywcze umożliwiające rozwój alg i bakterii.
Kiedy basen jest przykryty, zanieczyszczenia nie mogą dostać się do wody, co znacząco poprawia jej jakość oraz wygląd.

Oszczędza pieniądze
Przykrywanie basenu folią solarną pozwala zaoszczędzić pieniądze przez zmniejszenie kosztów wody, ogrzewania, prądu i środków chemicznych. Przykrycie basenu zwraca się w okresie poniżej roku.