Poradniki

zadaszeniamDlaczego warto mieć zadaszenie basenowe oraz jak je wybrać?

Przesuwane zadaszenia stają się dzisiaj integralną częścią basenów. Dzięki właściwościom nowo wykorzystywanych technologii umożliwiają idealne wykorzystywanie energii słonecznej, przedłużając sezon kąpielowy i obniżając koszty eksploatacji basenów.

Zadaszenia basenowe to coraz większy „trend” na rynku basenowym. Często niedoceniany element basenu niesie ze sobą wiele korzyści. Często rezygnujemy z zakupu przykrycia bez analizy korzyści.

Nowoczesne zadaszenia pozwalają redukować koszta utrzymania basenu, więc cała inwestycja się zwraca, a dodatkowo zyskujemy na prawdę wiele. Najważniejszymi funkcjami zadaszenia jest termoizolacja oraz bezpieczeństwo. Pozwala nie tylko wydłużyć okres kąpielowy ale również zapewnić bezpieczeństwo dzieciom oraz zwierzętom.

 

NAJWAŻNIEJSZE FUNKCJE ZADASZEŃ BASENOWYCH

 


BEZPIECZEŃSTWO

zapewniają ochronę dla dzieci oraz naszych pupili. Niezadaszony basen stanowi „punkt zainteresowania” dla dorosłych, a co dopiero dla dzieci i czworonogów.

TERMOIZOLACJA

redukcja parowania wody do otoczenia oraz darmowe podgrzewanie wody pozwala redukować koszta związane z utrzymaniem basenu. Dodatkowo zadaszenia pozwalają zmniejszyć wychładzanie się wody nocą przy dużej różnicy temperatur.

CZYSTOŚĆ

brak wpadających zabrudzeń do basenu pozwala zaoszczędzić sporo czasu na przygotowaniu obiektu do kąpieli oraz redukuje zużycie chemii.

PRYWATNOŚĆ

dzięki odpowiednim konstrukcjom i możliwości wyboru wypełnienia, możesz dostosować zadaszenie do swoich potrzeb i zachować pełną prywatność podczas kąpieli w basenie.

PRZEDŁUŻENIE SEZONU

dzięki zadaszeniom i ich funkcjom wydłużysz sezon kąpielowy nawet o 3-4 miesiące.

DESIGN

odpowiednio dobierając zadaszenie zyskujesz efektowny wystrój ogrodu.

OSZCZĘDNOŚĆ

mniejsze zużycie chemii, mniej zabrudzeń, mniejsze koszta ogrzewania wody oraz oszczędność czasu, który poświęcamy an przygotowanie obiektu do użytku.

STABILIZACJA PH

łatwiej ustabilizować odpowiednie pH wody, kwaśne deszcze, zabrudzenia negatywnie wpływają na jakość wody w basenie.

OCHRONA UV I ŻYWOTNOŚĆ BASENU

wypełnienie poliwęglanem wzbogaconym o filtr UV pozwala zapewnić większą ochronę dla niecki basenowej przed promieniowaniem UV.

PROSTE ZIMOWANIE BASENU

zadaszenia pozwolą ułatwić przygotowanie do zimy, a zarazem zwiększą bezpieczeństwo obiektu w tym okresie.


 

JAKIE ZADASZENIE WYBRAĆ ?

pr6plastpol

Aktualna technologa zapewnia szeroki wachlarz wyboru modeli zadaszeń basenowych. Konstrukcję zadaszenia możemy swobodnie dobrać i wpasować w design ogrodu, jednak głównymi elementami jakimi powinniśmy się kierować przy wyborze zadaszenia to funkcjonalność i jakość wykonania.

Nasze zadaszenia spełniają wszelkie wymogi oraz normy europejskie przez co gwarantują swobodę, wysoki komfort użytkowania, funkcjonalność oraz estetykę. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą bądź kontakt z konsultantem – gwarantujemy fachową pomoc wyszkolonych specjalistów w dopasowaniu zadaszenia.

Przy wyborze zadaszenia należy również zastanowić się w jakim celu będzie głównie wykorzystywane.

Jeśli główną funkcją zadaszenia ma być bezpieczeństwo oraz design, zalecamy zadaszenia nisko profilowane. Pozwolą one dyskretnie wkomponować się w ogród oraz zapewnić wszystkie podstawowe funkcje zadaszenia basenowego.

Natomiast jeśli stawiamy na komfort użytkowania, prywatność oraz bezpieczeństwo zalecamy zadaszenia linii średniej lub wysokiej w zależności od oczekiwań.

Przygotowując się do zakupu zadaszenia basenowego należy dokładnie sprawdzić możliwości. Njalepiej w takiej sytuacji skontaktować się z naszym specjalistą, który posiada niezbędną wiedzę o konstrukcji, montażu oraz technoligii zadaszenia. Kompleksowe doradztwo zawsze pomoże w właściwym wyborze oraz rozwieje wszelkie wątpliwości i problemy.

 

IMG 20170719 WA0026plastpolPrzed złożeniem zamówienia powinieneś wykonać kilka ważnych kroków:

Zmierzyć szerokość zewnętrzną basenu, w tym obręczy

Zmierzyć długość zewnętrznej krawędzi basenu, w tym jego wysokość (wysokość na jakiej jest obsadzony basen ponad otaczającą go nawierzchnię, jeżeli w basenie jest drabinka należy również zmierzyć jej wysokość )

Zmierzyć wysokość i długość wszystkich elementów znajdujących się w bezpośredniej okolicy basenu – np. skimmer, pompa, oświetlenie itp.

Ocenić stan terenu wokół basenu – szyny zadaszenia muszą być równe i przymocowane na stałe do wylewki z betonu (minimum B20.). Nierówności terenu niekorzystnie wpłyną na ruch zadaszenia wzdłuż basenu. Jeśli teren nie jest wystarczająco stabilny, duże opady deszczu mogą spowodować podmycie a następnie deformację szyn, co niekorzystnie wpłynie na całą konstrukcję a silny wiatr może wyrwać mocowania do podłoża. Uwaga: Ten krok jest ważny dla wszystkich rodzajów zadaszeń.

 

 

PRZYGOTOWANIE BASENU DO ZIMY
Dowiedz się więcej o sposobach przygotowania basenu do zimy. Solidnie zabezpiecz swój
basen za nim przyjdą pierwsze mrozy! Nie daj się zaskoczyć!

FOLIA SOLARNA
Poznaj zalety i najnowsze rozwiązania dotyczące folii solarnej. Odkryj różnice między
rodzajem i grubością folii. Znajdź swój kolor folii w naszej bogatej ofercie!

PRACE BUDOWLANE
Szybki i łatwy montaż to główna zaleta sprzedawanych przez nas basenów. W czterech
prostych krokach zamontuj basen i wykorzystaj potencjał swojego ogrodu. To łatwiejsze niż
myślisz!